Ismerkedjünk meg a bélyegzőkkel, a bélyegzéstechnikával (vagy más néven nyomdázással, pecsételéssel), mint a különböző papírtechnikákban, s így a scrapbooktechnikában is előszeretettel alkalmazott díszítési módszerrel!
Ehhez a részhez három kiegészítő lecke is tartozik, ahol a videóban látott módszereket és tudnivalókat gyűjtöttem össze írásban.
Akkor a mosogatószeres vízzel vagy mosogatógépben való akril bélyegző tisztítást nagyon gyorsan felejtsem el???
A StazOn-t nem szedi le a mosószer, de egyébként, ha már nem ragad jól, mosogatószeres vízzel kell megmosni 🙂 szóval nem csináltál semmi rosszat 🙂
Oh, nos, igen, pontosan ezt írtam én is, elnézést, később jutottam a te hozzászólásodhoz, Judit, az Admin felületen időrendi sorrendben olvasom őket vissza. 🙂
😀 meg van bocsájtva :*
A mosogatószeres öblítés nem árt neki, mert zsírtalanítja. A festéket nem hozza le mindig teljesen. A mosogatószeres öblítést amiatt is javaslom néha, ha úgy tűnik, elvesztette a ragadási képességét valami miatt a bélyegző (magyarán sokat fogdostuk… 🙂 ). Ilyenkor újra zsírtalan és portalan lesz és újra tapad az akrilblokkhoz.
10:19- szélek öregítése
Kedves Gigi!
Érdekelne, hogy mi a neve annak az „ecsetblokknak”, amivel az antikolást végezted a papírszéleken. Köszi! <3
Szervusz Erzsi!
Köszönöm a kérdésedet, valóban nem nagyon érthető, amit „motyogtam”, a vége felé. Tintázóeszköznek említettem, s, így is hívjuk. Ez tulajdonképpen, egy nyéllel ellátott fa blokk, amire egyszerű tépőzár (!) van rögzítve. A fehér tintapárna hátulja pedig bolyhos. Így könnyen cserélhető alkalmanként, ha más színű tintát szeretnénk hozzá használni. Egységcsomagban lehet kapni, külön a nyeles eszközt (azt hiszem 4-5 tartalék tintapárnával) és külön pótszivacsokat is lehet kapni. Árusítják ilyen téglalap alakú változatban és köralakú változatban is. Tim Holtz (Ranger) a gyártója. Angolul Ink Bending Tool-nak keresd.
Nálam egyelőre nincs fent a Scrapbook Webáruházban. Nem állok olyan nagykerrel kapcsolatban, aki gond nélkül, folyamatosan tudná tartani.
Köszönöm szépen!! 🙂
Kedves Gigi! Nagyon sok nyomdám van, több készletet is kaptam, de bevallom őszintén, eddig nagyon idegenkedtem tőle… Nem tudom, miért ódzkodom ennyire a használatától, de nagyon sokszor úgy érzem, amikor ránézek a kész oldalamra, hogy nem való oda…:-((( Van erre valami ötleted?
A nyomdázásba ugyanúgy „bele kell szeretni”, mint más technikákba. Adnék egy tippet. Én is volt, hogy így voltam vele, ahogy te. Úgy lendültem át rajta, hogy vettem olyan tintát, ami oldószeres volt és nem vizesbázisú (a StazOn tinták pl. oldószeresek), azért jók, mert lehet velük átlátszó fóliára is bélyegezni. A tippem pedig a következő. Elkészíted az oldalt, majd, bélyegezz rá a fóliára és vágd körbe a bélyegzett motívumot. Így könnyen rápróbálhatod, ide-oda helyezve a kész oldalon, hogy vajon odaillik-e, illetve, hogy pontosan hova illik szerinted a motívum. Ezután vagy ezt, a fóliára bélyegzett kis díszítőelemet ragasztod rá az oldalra (takarásba helyezve kétoldalas ragasztóval „láthatatlanul” tudod rögzíteni), vagy pedig bejelölöd magadnak halványan ceruzával, és odabélyegzel, ahová rápróbáltad. Hátha kedvet kapsz így hozzá, próbáld ki! 🙂