- Az akril bélyegző egy szilikonból készült pecsételő, amelynek hátoldala öntapadós. Akril tömbre kell helyeznünk, ezen magától megragad. Ez egy vastag átlátszó tömb, amelyen remekül megragad a bélyegző, használjuk úgy, mintha ez lenne a bélyegzőnk nyele. Ha nincsen még akril blokkunk, akkor egy megtisztított CD-tokot is használhatunk, bár a tömb beszerzése mindenképpen javasolt, mert csak így garantált bélyegzőnk hosszú élettartama.
- Az akril bélyegző sok formában létezik, úgymint: betűk, indák, képkeretek, virágok, állatok stb. Szinte minden, amit a hagyományos fa-pecsételőktől már ismerünk. A legnagyobb előnye a fa nyéllel készült pecsételőkkel szemben, hogy átlátszó volta miatt pontosan látjuk hová pecsételünk. Ez nagyban megkönnyíti a használatát és rengeteg lehetőséget ad kreativitásunk kifejezéséhez.
- Használata igen egyszerű, bár némi gyakorlást igényel. Szedjük le magát a bélyegzőt a tároló fóliáról. 2. Helyezzük rá az akril tömbre. 3. Tintapárnánkat egyenletesen nyomjuk rá a bélyegző felületére, míg teljesen be nem fedi. 4. Nyomjuk rá határozottan a pecsételőt a kívánt helyre. 5. Ha mégsem sikerül tökéletesen a bélyegzést, megismételhetjük azt, mert pontosan látni fogjuk hová pecsételünk, így könnyedén javíthatjuk az esetleges hibát, így tökéletes nyomatot kapunk. 6. Ha készen vagyunk, akkor azonnal tisztítsuk meg a bélyegzőt.
- Az akrilbélyegzőt meleg csapvízzel tisztíthatjuk. Használat után azonnal mossuk le a bélyegzőt, szárítsuk meg és helyezzük vissza a tároló fóliára. Az akril tömbbel tegyünk ugyanígy. Akkor bánunk a legjobban bélyegzőinkkel, ha akrilbélyegző tisztító folyadékkal mossuk le őket.
- Az akrilbélyegzők tárolása igen egyszerű: a gyári csomagolásukban igen könnyen és praktikusan tárolhatók, nem szükséges más tárolóeszközbe helyeznünk őket. Ha már sokat összegyűjtöttünk, akkor rendszerezhetjük őket típusuk szerint. Elterjedt a felakasztott tárolási módszer, vagy akár irodai dossziéban is könnyedén tárolhatjuk őket, de nyugodtan megfér a polcunkon is, a visszazárható műanyag tok megakadályozza a porosodást.
Egy kérdésem lenne:
A bélyegzést ugye színezhetjük is? Hogy hívják azt filcet, amivel úgy lehet színezni, hogy összemosódnak a színek és nálad lehet-e kapni? A You Tube-n láttam ilyet, kártyák készítésénél. Itt: https://www.youtube.com/watch?v=gvbIvYRvsc4&t=1s
A bélyegzett lenyomatot akkor tudjuk színezni, hogyha maga a kontúr vízzel nem oldható tintával lett nyomdázva. Pl. itt a videóban Memento-val, de a StazOn tinta használata is elég elterjedt erre a célra. Ezután már akvarellceruzával, vagy vízzel oldható bélyegzőpárnákról ecsettel levett festékkel (pl. Distress tintával), vagy igen, ecsetfilcekkel, színes filcekkel is lehet színezni. Nálam ICO ecsetfilceket találsz a kínálatban, én ezeket szoktam használni. Linkelek egy képeslapot, amit ezzel színeztem.
http://budahazibrigitta.blogspot.hu/2016/05/koszonokartya-sizzix-es-ico-termekekkel.html
Köszönöm a választ, képeslapok készítésével kapcsolatban jutott eszembe ez a kérdés.
Nagyon szívesen! Akkor, egyre gondoltunk. 🙂